Jdi na obsah Jdi na menu

Družstvo přípravky příjemným překvapením turnaje elévů
Turnaj elévů – 19. 1. 2014, sportovní hala Na Bouchalkách Žďár nad Sázavou
4. místo

Žďárští trenéři využili naplno možností domácího prostředí a přizvali na turnaj kategorie elévů i starší hráče přípravky (ročník 2005), aby si zkusili zahrát s týmy, které budou zřejmě potkávat pravidelně v příští sezóně. Pro většinu hráčů přípravky byl tento turnaj první velkou florbalovou zkouškou, ve které obstáli se ctí a stali se po výborném výkonu největším překvapením turnaje. Dobrý výkon přípravky ještě korunovalo družstvo elévů Hipposu, které turnaj na Bouchalkách vyhrálo. Zaplněné tribuny žďárské sportovní haly tak mohly být s výkony obou týmů Hipposu nadmíru spokojeny.
Žďárská přípravka nastoupila v prvním utkání turnaje proti červenému týmu havlíčkobrodských. Na úvodní gól soupeře dokázala vzápětí odpovědět. Hráči Hipposu, zřejmě pod náporem počáteční nervozity, působili poněkud zakřiknutým dojmem. Soupeř postupně navyšoval svůj náskok a vyhrál 6:2.
K dalším utkáním však přípravka nastoupila jako vyměněná, předváděla bojovný výkon s pěknou kombinační hrou, založenou na výborné obraně. Ve dvou zápasech v řadě zvítězila shodným rozdílem 5:0, nejprve s týmem Snipers Třebíč a poté i s „modrou“ FBŠ Jihlava. V následujících vyrovnaných zápasech přípravka zvítězila 2:1 s bílým týmem Havlíčkova Brodu a 3:1 s „fialovou“ Jihlavou.
Další vyrovnaný zápas sehráli hrošíci s týmem JeMoBu. V tomto utkání přípravka po celou dobu dotahovala jednobrankový náskok soupeře. Pět minut před koncem byl vyrovnaný stav 3:3. Na pohybu žďárských však již bylo vidět, že pomalu docházejí síly. Tři čtvrtě minuty před koncem žďárští inkasovali čtvrtý gól, na který již nedokázali zareagovat, a prohráli 3:4. V závěrečném utkání došlo na místní derby, ve kterém elévové nepřipustili žádné komplikace a nad přípravkou zaslouženě zvítězili 4:0.
Družstvo přípravky v konečném pořadí skončilo na výborném 4. místě se ztrátou jediného bodu na „bednu“ a předváděnou hrou jistě potěšilo nejen trenéry, ale i početnou návštěvu místních fanoušků.