Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Elévové se rozloučili se sezónou před domácím publikem

10. turnaj – 12. 4. 2015, sportovní hala Na Bouchalkách Žďár

Červení – 2. místo, oranžoví – 3. místo, přípravka – 4. místo

Poslední turnaj letošní ligové sezóny odehráli elévové před domácím publikem ve sportovní hale Na Bouchalkách. Závěrečného turnaje se zúčastnily pouze dva florbalové kluby, které reprezentovalo celkem 5 družstev. Dva týmy postavil hostující ASK Bystřice nad Pernštejnem – starší a zkušenější Zubříky a mladší, zatím tolik „neotrkané“ hráče, Orlíky. Za domácí Hippos nastoupily tradičně týmy oranžových a červených, které doplnil tým přípravky. Turnaj se odehrál systémem každý s každým, s hrací dobou 1 x 12 minut. Každé družstvo tedy čekala porce čtyř zápasů.

Jako první se na žďárské palubovce představil tým červených, který se na úvod utkal s bystřickým áčkem – týmem Zubříků. Červení měli opět pomalejší rozjezd a soupeř si aktivní hrou vytvářel šance. Než se hrošíci stačili rozkoukat, prohrávali 0:2. Tento stav již bohužel vydržel až do konce utkání, i když červení postupně přebrali otěže zápasu pevně do svých rukou a vytvořili si několik tutovek především před koncem hrací doby, ale soupeřův brankář dokázal všechny šance žďárských polapit. Poté nastoupil tým oranžových, který vyzval bystřické Orlíky. Oranžoví vstoupili do turnaje velmi dobře a soustředěnou hrou šli do vedení. Za stavu 5:0 pro Hippos dokázal soupeř zaznamenat čestný gól, na který domácí zareagovali dalšími dvěma brankami a brali zasloužené vítězství v poměru 7:1. Turnaj pokračoval „malým“ žďárským derby, ve kterém vyzvala přípravka červené. V utkání se projevili větší zkušenosti turnajově protřelých hráčů červených, kteří spolu nastupují již třetí sezónu v téměř stálé sestavě. Červení si zápas ohlídali a postupně navyšovali své vedení, i přes dobré výkony hráčů přípravky, na konečných 5:0. Vendy Růžičková v brance červených si tak do svých statistik zapsala šestý shot-out sezóny.

K druhému utkání nastoupili oranžoví proti Zubříkům a z počátku šlo až do stavu 2:3 pro soupeře o vyrovnanou partii. Pak ovšem dokázali hráči ASK Bystřice vstřelit 4 branky v řadě a žďárští jednou brankou v závěru pouze zkorigovali nepříznivý stav na konečných 3:7 ve prospěch hostujícího celku. Své druhé utkání sehrála přípravka proti Orlíkům a šla do vedení 1:0. Na tento gól ještě Orlíci dokázali záhy odpovědět, ale to bylo z jejich strany vše. Přípravka zbytek utkání opanovala a zaslouženě vyhrála 3:1, a to ještě několik dalších dobrých šancí ke skórování neproměnila.

Po vítězném klání přípravky následoval nejočekávanější zápas turnaje – „velké“ žďárské derby červení versus oranžoví. Do stavu 3:2 pro červené bylo utkání velmi vyrovnané, ale oranžoví ani jednou nešli do vedení. Postupem času oranžovým začaly trochu docházet síly, a šance, které si vytvořili, nepustila za svá záda vynikající Vendy v brance červených. Červení uštědřili oranžovým lekci z produktivity a dalšími 5 brankami odskočili na konečných 8:2. Největší podíl na vítězství červených měla Niki Sekničková s Martinem Svatoněm, kteří byli u šesti gólů. Po skončení derby následovaly soutěže jednotlivců v nájezdech.

Ve svém závěrečném utkání oranžoví v dalším „malém“ derby nastoupili proti přípravce, která je v úvodu zaskočila a šla do vedení 3:1. Oranžoví ovšem přepnuli na vyšší obrátky a zúročili větší zkušenosti a čtyřmi brankami v řadě otočili na konečných 5:3 ve svůj prospěch. Pod všech 5 branek oranžových se podepsalo útočné duo Bára Hockeová – Dalibor Novák. Červení, kteří již měli jistotu druhého místa, se na závěr utkali s bystřickými Orlíky, zahájili brankostroj a soupeře doslova smetli poměrem 13:1. Orlíci využili pravidla čtvrtého hráče v poli, ale i tak jim červení v této početní výhodě dokázali vstřelit 8 branek. Hosté zaznamenali čestný úspěch až za stavu 12:0. V posledním utkání turnaje si zahrála přípravka s již jistým vítězem turnaje bystřickými Zubříky. Hrošíci nehráli špatně, vypracovali si pár gólových šancí, ale soupeř předvedl lepší herní vyzrálost a zvítězil 5:0.

Žďárské týmy potvrdili i v závěrečném domácím turnaji sezóny své předchozí dobré výsledky. Tým červených skončil v celkovém hodnocení turnaje na 2. místě, tým oranžových na 3. místě a mladé družstvo přípravky na 4. místě. Hráči Hipposu se prosadili i v týmové soutěži ve slalomech, kde brali červení 2. místo a oranžoví 3. místo za vítěznými Zubříky ASK Bystřice nad Pernštejnem. V soutěži jednotlivců v nájezdech hrošíci nenechali soupeřům ani jeden post na stupních vítězů – zvítězil Martin Svatoň, 2. místo obsadila Bára Hockeová a bronzový stupínek obsadil Lukáš Hromádka. Početná skupina domácích fanoušků mohla po celý den sledovat pěkný florbal a dobré výkony žďárských svěřenců tentokráte pod vedením koučů Víti Roseckého a Jardy Vítka. Teď již nezbývá, než se těšit na sezónu následující.

Domácím turnajem se žďárští elévové více než důstojně rozloučili s letošní úspěšnou sezónou, která byla zároveň pro zhruba polovinu z nich i sezónou poslední v kategorii elévů. Nezbývá než hráčům popřát, aby se jim dařilo i v sezóně následující, kterou odehrají za mladší žáky.

 

Výsledky turnaje

 

 

Sestava Hippos – červení

Růžičková Vendula – Kejda René, Novák Ondřej, Partl Matěj,

Přibylová Martina, Sekničková Nikola (A), Svatoň Martin (C)

 

Sestava Hippos – oranžoví

Vondra Tomáš – Hockeová Barbora (A), Kadlec Vojtěch, Klíma Filip,

Neuer Tomáš, Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek

 

Sestava Hippos – přípravka

Kopečný Josef – Březina Adam, Hromádka Lukáš, Hrubý Martin,

Krejčí Jakub (C), Kuba Jakub, Neuer David (A)

 

Trenéři

Rosecký Vít, Vítek Jaroslav

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ