Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

V posledním turnaji sezóny opět těsně druzí

10. turnaj – 27. 4. 2014, sportovní hala Přibyslav

2. místo

 

Poslední turnaj sezóny se uskutečnil v Přibyslavi. Žďárský Hippos, díky široké základně hráčů v kategorii přípravek, počítal s nasazením dvou týmů, avšak na poslední chvíli pořadatel turnaje avizoval pouze účast jednoho žďárského týmu. Turnaje se tedy za hrošíky zúčastnili pouze hráči, kteří se v sestavě Hipposu objevovali pravidelně po celou sezónu. „Ostřílené“ hráče v poli svým výborným výkonem v brance podržela Vendula Růžičková, která se sice k týmu přidala až v jarní části sezóny, ale v brance se rychle zabydlela a stabilně předvádí jisté zákroky.

V prvním zápase Hippos jednoznačně přehrál bez inkasované branky mladičké mužstvo Spartaku Pelhřimov 6:0. V následujícím utkání žďárští nastoupili pro FBŠ Jihlava. V úvodu utkání jihlavští vstřelili branku, která ovšem byla jejich poslední, a Žďár otočil vývoj utkání na konečných 4:1 ve svůj prospěch. Třetí zápas odehrála přípravka proti „modrému“ týmu domácího SK Juvenis. Hippos v utkání dominoval, měl spoustu šancí, ze kterých však vstřelil pouze 4 branky. V závěru utkání domácí přece jen dokázali vstřelit branku a zkorigovali výsledek na konečných 4:1.

Ve čtvrtém zápase se Hippos utkal s největším rivalem dosavadního průběhu soutěže Ligy Vysočiny přípravek, týmem TJ Hraničář Malonty. Dalo se předpokládat, že vítěz tohoto utkání se s největší pravděpodobností stane i vítězem celého turnaje. Hrošíci do utkání vstoupili výborně a vedli 1:0. Soupeř však dokázal otočit dvěma góly na 1:2. Žďárští dokázali vyrovnat, ovšem další branky již nepadly a utkání skončilo remízou 2:2. Skvělá týmová hra Žďáru k prvnímu vítězství nad Malonty v sezóně opět nestačila, ale zápas se stal největší ozdobou turnaje.

Po remíze s Malonty museli hrošíci v závěrečných dvou utkáních nastřílet co nejvíce branek nebo čekat na klopýtnutí Jihočechů. Nejprve  Hippos rozstřílel „žlutý“ tým Přibyslavi 8:1, vzápětí však Malonty deklasovaly „modrou“ Přibyslav 10:0. Tento výsledek pro žďárské znamenal téměř jisté druhé místo, neboť by museli v závěrečném zápase porazit Snipers o 13 gólů. V posledním utkání hrošíci vyhráli 5:2 a ani na desátý pokus nesesadili jihočeské Malonty z pomyslného trůnu, i když tentokrát k tomu měli opět velmi blízko.

 

 

Výsledky turnaje

 

 

 

 

Foto: Hana Rousová

 

Sestava Hipposu

Gabaš Matěj, Novák Ondřej, Partl Matěj, Přibylová Martina, Rousová Veronika,

Růžičková Vendula, Sáblíková Nela, Sekničková Nikola, Sochor Marek, Svatoň Martin

 

Trenéři

Rosecký Vít, Sochor Daniel

 

 

 

 ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ