Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Elévové doma potvrdili dobré výsledky z předchozích turnajů

9. turnaj – 15. 3. 2015, sportovní hala Na Bouchalkách Žďár

Oranžoví – 2. místo, červení – 3. místo, přípravka – 8. místo

Předposlední turnaj letošní sezóny odehráli elévové na domácích Bouchalkách netradičně v odpoledních hodinách. Turnaje se zúčastnily tři florbalové kluby, které nasadily do zápasových klání celkem 8 družstev. Po třech týmech postavil domácí Hippos a pelhřimovský Spartak, dva týmy jihlavská FBŠ. Za domácí klub nastoupily tradičně týmy červených a oranžových, které doplnil tým přípravky.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech účastnících, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Dále turnaj pokračoval nadstavbovou částí, kde se družstva mezi sebou utkala dle umístění ve skupinách. Na závěr se odehrály zápasy o umístění. Červený tým a přípravka si zahráli ve skupině A, oranžoví ve skupině B.

Jako první ze žďárských zahájil turnaj tým červených, který vyzval holčičí tým Spartaku. Červení vstoupili do utkání výborně, předváděli pěkné akce na jeden dotek a již v půlce hrací doby vedli 5:0. Od tohoto stavu hrály pelhřimovské holky ve čtyřech v poli, ale i tak červení dále navyšovali své vedení až do konečného stavu 9:0. Vendy Růžičková v brance červených si tak připsala již pátou vychytanou nulu v této sezóně. Ihned po skončení tohoto utkání nastoupila ke svým úvodním zápasům i zbývající družstva Hipposu. Oranžoví zahájili turnaj utkáním proti bílému Spartaku a dostali se do vedení 3:0. Soupeř dokázal snížit na rozdíl jediné branky, ale oranžoví si závěr utkání pohlídali a zvítězili 4:2. Přípravka nastoupila proti jihlavským Lišákům, kterým však nedokázala vstřelit gól, a na úvod prohrála výsledkem 0:6.

 Ke druhému utkání ve skupině zároveň nastoupili červení proti jihlavským Lišákům a na vedlejším hřišti oranžoví proti modrému týmu Spartaku. A diváci v hale viděli rozdílná utkání. Pravá strana hlediště sledovala velmi vyrovnaný souboj mezi červenými a Lišáky. V polovině utkání byl vyrovnaný stav 3:3, pak ale červení zabrali a dokázali Lišákům odskočit na konečných 6:4. Levá strana tribuny viděla souboj oranžových proti modrým spartakovcům, který se od začátku nevyvíjel pro žďárské moc dobře. Soupeř proměňoval jednu šanci za druhou a zvítězil poměrem 9:2. Přípravka nastoupila proti pelhřimovským holkám a ve velmi vyrovnaném utkání podlehla nejtěsnějším rozdílem 0:1.

V závěrečném zápase ve skupině A změřili síly červení s přípravkou. Trenér se rozhodl vyzkoušet novou variantu a červení odehráli celý zápas se čtyřmi hráči v poli bez brankáře. Až do stavu 2:2 se vedení přelévalo ze strany na stranu. Poté červení vstřelili 2 branky a radovali se z náskoku 4:2. Přípravka však zabrala a dokázala vyrovnat na konečných 4:4. Oranžoví odehráli poslední utkání skupiny B proti jihlavským Vlčákům. Rychle se oklepali z předchozího debaklu, předváděli pěknou hru a zaslouženě zvítězili 3:1. Dosavadní výsledky znamenaly ve skupině A pro červené 1. místo a pro přípravku 4. místo, ve skupině B pro oranžové 2. místo, což znamenalo, že na sebe v semifinále narazí červení s oranžovými a Hippos tedy bude mít se stoprocentní jistotou jeden tým ve finále.

 Do vyřazovacích bojů jako první zasáhla přípravka, která se utkala s jihlavskými Vlčáky. Vítěze tohoto utkání čekal zápas o konečné 5. místo, poraženého o 7. místo. Přípravka do tohoto utkání vstoupila dobře, ale za stavu 1:1 soupeř zabral a zvítězil 2:5. Poté se v semifinále utkali červení s oranžovými o postup do boje o konečné 1. místo a byl to zápas jako řemen, se vším, co k florbalu patří. Oba týmy se vyhecovaly k výkonu na hranici svých možností a vřava propukla i v hledišti – diváci mohutně povzbuzovali svoje oblíbence. Červení začali lépe a vedli 2:0. Oranžoví se však nevzdali a otočili čtyřmi brankami v řadě na 2:4. Červení se nadechli k závěrečnému náporu a dvěma brankami dokázali srovnat stav utkání na 4:4. Následovaly nájezdy – branku červených hájila Vendy Růžičková, branku oranžových Tomáš Vondra. V první sérii za oranžové proměnil Dalibor Novák, za červené nedala Niki Sekničková. Ve druhé sérii proměnil na straně oranžových David Neuer a straně červených taktéž proměnil Martin Svatoň. Ve třetí sérii nejdříve za oranžové neproměnila Bára Hockeová. Poté k rozhodujícímu nájezdu nastoupil Ondra Novák, kterému se sice podařilo překonat Tomáše Vondru v brance oranžových, ale jeho bekhendový blafák skončil na tyčce. Na hřišti propukla obrovská radost oranžových, kteří zvítězili 5:4 po nájezdech a zajistili si tak účast ve finále. Červené čekal souboj o 3. místo.

V utkání o 7. místo přípravka nejprve prohrávala s týmem holek Spartaku 0:1, ale dokázala otočit na 2:1 ve svůj prospěch. Jenže pelhřimovská děvčata dokázala zareagovat a dvěma brankami v závěrečných třech minutách otočila utkání a žďárská přípravka se tak s turnajem rozloučila prohrou 2:3.

V zápase o 3. místo si červení zopakovali souboj ze skupiny A s jihlavskými Lišáky. Tentokrát již utkání tak vyrovnané nebylo, červení rychle odskočili na 4:1 a výbornou hrou si zaslouženě zajistili místo na bedně po výhře 7:2.

Finálové utkání svedlo k repríze zápasu ze skupiny B oranžový Hippos a modrý Pelhřimov. Oranžoví zapomněli na debakl od stejného soupeře v základní skupině a rozhodně v tomto utkání nepůsobili zakřiknutým dojmem. V polovině utkání 2:1 vedli, ale soupeř dokázal vstřelit další 4 branky a oranžoví nakonec Spartaku podlehli 2:5, ale i tak celkově obsadili skvělé 2. místo.

Žďárští elévové tak v letošní sezóně nedosáhli na vítězství na domácí půdě ani na třetí pokus, ale představili se domácím fanouškům ve výborném světle a vybojovali skvělé 2. a 3. místo. Trochu za očekáváním zaostala přípravka, která obsadila 8. místo. Elévové se však neztratili ani v týmových soutěžích – družstvo červených vyhrálo s velkým náskokem soutěž ve slalomu. V nájezdech jednotlivců skončil Martin Svatoň třetí a David Neuer čtvrtý.

Po skončení turnaje byli vyhlášeni tři nejužitečnější hráči z každého týmu, které nominovali trenéři ve spolupráci s pořadateli turnaje. Za domácí Hippos byli oceněni následující hráči (řazeno abecedně):

Přípravka – Krejčí Jakub, Lacinová Anna, Neuer Tomáš

Červení – Novák Ondřej, Přibylová Martina, Svatoň Martin

Oranžoví – Hockeová Barbora, Novák Dalibor, Vondra Tomáš

 

Výsledky turnaje

 

 

Sestava Hippos – červení

Růžičková Vendula – Kadlec Vojtěch, Novák Ondřej, Partl Matěj,

Přibylová Martina, Sekničková Nikola (A), Svatoň Martin (C)

 

Sestava Hippos – oranžoví

Neuer David – Čech Filip, Čech Petr, Hockeová Barbora (A),

Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek, Syslová Nela, Vondra Tomáš

 

Sestava Hippos – přípravka

Kopečný Josef – Hromádka Lukáš, Krejčí Jakub (C), Kuba Jakub,

Lacinová Anna, Neuer Tomáš (A), Požár Martin, Sáblíková Nela

 

Trenéři

Moravec Josef (oranžoví)

Rosecký Vít (červení, přípravka)

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ