Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Elévové na vítězné vlně doslova vydrancovali Třebíč

8. turnaj – 28. 2. 2015, sportovní hala ZŠ Horka-Domky Třebíč

Červení – 1. místo, oranžoví – 2. místo

Poslední únorová sobota byla pro žďárské elévy zároveň posledním výjezdem letošní sezóny – závěrečné dva turnaje elévové odehrají na domácí palubovce. Turnaje v Třebíči se zúčastnilo celkem 5 družstev. Za domácí Snipers nastoupila 2 družstva, za žďárský Hippos se zúčastnily taktéž 2 týmy a pětici doplnil stejně jako na minulém turnaji tým Přibyslavi. Turnaj se odehrál systémem každý s každým s hracím časem 12 minut.

Sestavu oranžových tvořili starší hráči ročníku 2004, kteří budou v následující sezóně nastupovat v kategorii mladších žáků, doplněni o Lukáše Hromádku a Martina Hrubého. V týmu červených se představili hráči ročníku 2005. Vzhledem k termínové kolizi s  turnajem starších žáků elévové stejně jako minule postrádali hlavního kouče Víťu Roseckého. Pomyslného kormidla se tak ujali tatínkové – u červených Martin Svatoň a u oranžových Filip Hocke s panem Hromádkou. A nebylo to vůbec špatné představení!

Do turnaje jako první ze žďárských nastoupil tým oranžových, jenž vyzval modrý tým domácích Snipers. Hrošíci vstoupili do utkání dobře a šli do vedení. Nejprve vedli 2:0, poté 3:1, ale soupeř dokázal vyrovnat na 3:3. V závěru však oranžoví dokázali ještě zvýšit obrátky a druhým gólem Dalibora Nováka brali 3 body za vítězství 4:3. Po skončení tohoto utkání nastoupili k prvnímu utkání červení, kterým los určil tým Přibyslavi. Červení předvedli dobrou hru a navyšovali své vedení až do konečného stavu 5:0. Nulu v brance červených vychytala Vendy Růžičková.

Druhý zápas oranžoví odehráli proti bílému družstvu Třebíče. Opět předváděli koncentrovaný výkon a těsně po polovině utkání již vedli 5:0. Soupeři se podařilo výsledek zkorigovat, ale oranžoví drželi otěže zápasu plně ve svých rukou a po zásluze zvítězili 6:2. Červení svůj druhý zápas odehráli proti modrým Snipers. Postupně vedli 3:0 a 4:1, ale soupeř dokázal dvěma brankami snížit na konečných 4:3 z pohledu hrošíků.

Ve třetím zápase oranžoví pokračovali ve výborném výkonu a po vzoru červených rozstříleli tým Juvenisu Přibyslav shodným výsledkem 5:0. Čistým kontem v brance oranžových se blýskl David Neuer. Červení ve třetím utkání hráli proti bílým Snipers. Již od začátku zápas opanovali a v polovině hrací doby vedli 5:0. Soupeři se za tohoto stavu podařilo vstřelit čestný úspěch, ale červení třemi brankami v závěrečných minutách dokonale zlomili odpor soupeře a zvítězili 8:1.

Závěrečné čtvrté utkání obou žďárských týmů se neslo ve znamení derby. Vzhledem k výsledkům ostatních týmů bylo již před utkáním jisté, že oranžoví s červenými sehrají pomyslné finále. V tomto utkání už šlo pouze o to, který z týmů Hipposu bude brát zlato a na koho vyjde „černý Petr“ v podobě stříbra z tohoto turnaje. Po dosavadních předvedených výkonech obou týmů se očekával velký souboj, a tak tomu také bylo. Oranžoví šli do vedení 1:0, ale červení dokázali srovnat a postupně přidávali na obrátkách. Hra byla velmi vyrovnaná, ale své šance dokázali zužitkovat pouze červení a navyšovali vedení až do stavu 5:1. Oranžoví ze svých mnoha šancí dokázali proměnit pouze jednu a utkání skončilo poměrem 5:2 pro červený tým, který bral zlato.

Žďárští elévové doslova vydrancovali Třebíč a po zásluze obsadili na turnaji první dvě místa, i když je nutno dodat, že na turnaji nestartovaly silné celky (např. Havlíčkův Brod). Výborné výkony v utkáních ještě znásobili při týmových soutěžích a soutěžích jednotlivců. Týmovou soutěž ve slalomech vyhrál červený tým Hipposu. Králem střelců turnaje se stal Vojta Kadlec z týmu oranžových, který vyhrál soutěž jednotlivců v nájezdech. Nejlepším brankářem turnaje byla vyhlášena Vendy Růžičková, která za celý turnaj obdržela pouze šest branek a vychytala jedno čisté konto. Žďárští elévové tedy odvezli z Třebíče domů prakticky vše, co se odvézt dalo.

 

Výsledky turnaje

 

Hodnocení trenéra:

„Parádní turnaj, děcka pochopily, co mají hrát, a tak to hrají. V týmech dozrávají jejich lídři, zkrátka hráči, kteří umí vzít odpovědnost na sebe. Dík patří také tatínkům, kteří v době mé nepřítomnosti dokáží jednotlivé týmy odkoučovat. Byť to běžně nedělám, tak bych rád vyzdvihnul výborné výkony všech děvčat, která jsou více než kvalitními spoluhráčkami kluků. Takovýto průběh sezóny dělá opravdu radost nejen nám trenérům, vždyť každým turnajem jsou hráči a hráčky zkušenější a herně vyspělejší. Tímto zveme všechny příznivce nejmenších hrošíků na domácí turnaje ve Žďáře, a to v neděli 15. března a 12. dubna.“

 

 

 

Sestava Hippos – červení

Růžičková Vendula – Novák Ondřej, Partl Matěj, Pospíchal Vítek,

Přibylová Martina, Sekničková Nikola (A), Svatoň Martin (C)

Trenér: Svatoň Martin

 

Sestava Hippos – oranžoví

Neuer David – Hockeová Barbora (A), Hromádka Lukáš, Hrubý Martin, Kadlec Vojtěch,

Neuer Tomáš, Novák Dalibor (C), Požár Martin, Vondra Tomáš

Trenér: Hocke Filip, p. Hromádka

 

 

15-02-28-trebic_oweb.jpg

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ