Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Dva cenné kovy z Okříšek – zlato a bronz

7. turnaj – 15. 2. 2015, sportovní hala ZŠ Komenského Okříšky

Červení – 1. místo, oranžoví – 3. místo

 

Druhý únorový víkend vyjeli elévové Hipposu vstříc další porci soutěžních utkání do Okříšek. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 družstev. Za domácí PSKC nastoupila 2 družstva, za žďárský Hippos se zúčastnily taktéž 2 týmy a pětici doplnil nemocemi prořídlý tým Přibyslavi, za který nastoupili pouze tři hráči v poli a brankář.  Turnaj se odehrál systémem každý s každým.

Na rozdíl od minulého turnaje v Moravských Budějovicích, kam odjelo pouze 13 žďárských hráčů (díky velké marodce a zraněním), tentokrát oba týmy hrošíků nastoupily v plné síle a do Okříšek přijelo celkem 19 žďárských odchovanců. Kostru týmu oranžových tvořili starší hráči (ročník 2004), které výborně doplnili benjamínci ze žďárské přípravky – Patrik Stoček a Lukáš Hromádka. V týmu červených se představili mladší hráči, zejména ročník 2005. Vzhledem k termínové kolizi s domácím turnajem starších žáků žďárští elévové postrádali svého hlavního kouče Víťu Roseckého, za kterého na lavičce zaskočili u červených Martin Svatoň a u oranžových trenér přípravky Aleš Stoček.

Oranžový tým vstoupil do turnaje utkáním proti žlutému družstvu (A-týmu) domácího PSKC. Do svatyně oranžových nastoupil David Neuer a odchytal celý turnaj. V tomto utkání šly Okříšky do vedení 3:0, žďárští dokázali snížit gólem Lukáše Hromádky, ale soupeř si utkání pohlídal a vyhrál 5:1.

Ihned po skončení tohoto zápasu nastoupili do turnaje červení, kterým los přiřkl na začátek za soupeře oranžový Hippos. Branku červených po celý turnaj dobře hájila Vendy Růžičková. Oranžoví rychle zapomněli na nezdar v prvním zápase a do žďárského derby nastoupili s odhodláním červené hodně potrápit, což se jim také podařilo. V úvodu šli červení do vedení gólem Martina Svatoně, ale za oranžové záhy vyrovnal Patrik Stoček. Poté se strhl tuhý boj o každý metr hřiště, se šancemi na obou stranách. Nakonec se ale radovali opět červení, když dvě minuty před koncem zápasu dokázal dostat míček za záda Davida Neuera Pepa Kopečný. Oranžoví se ještě snažili o vyrovnání, ale Vendy v brance červených byla proti. Je nutné pochválit především snahu oranžových, neboť červení zůstali trochu za očekáváním. Zápasu by jistě slušela remíza.

K druhému zápasu vyzvaly červený tým Hipposu domácí červené Okříšky. Žďárští hráči si s chutí zastříleli a zvítězili po zásluze 6:1, když jediný gól inkasovali již za stavu 5:0 ve svůj prospěch. V následujícím zápase opět nastoupily červené Okříšky, tentokrát proti oranžovému Hipposu. Hned od úvodního hvizdu oranžoví na soupeře vlétli a vypadalo to, jakoby si v Okříškách otevřeli střelnici. Od stavu 5:0 pro hrošíky soupeř využil možnosti navýšení počtu hráčů v poli a hrál ve čtyřech. Ani to ovšem domácím nepomohlo a oranžoví dále navyšovali své vedení. V této fázi zápasu řádila především žďárská lajna Hromádka – Kadlec – Stoček (řazeno podle abecedy), která soupeře v podstatě nepustila k balonku. Domácí nakonec přece jen dokázali ve čtyřech dvakrát skórovat, ale to bylo z jejich strany vše. Oranžoví hroši deklasovali červený tým PSKC Okříšky 10:2!

Třetí zápas odehráli červení proti nemocemi zužovanému týmu Přibyslavi, který přijel pouze ve čtyřech a odehrál celý turnaj bez střídání – za což mu patří obdiv. Přibyslav žďárské zaskočila rychlým gólem, ale to bylo z její strany vše. Červení se rychle oklepali a šesti brankami v řadě otočili na konečných 6:1. Díky rozlosování turnaje si červení po tomto utkání ani nesedli na lavičku a už nastupovali ke svému závěrečnému zápasu proti žlutému týmu Okříšek. Dosavadní výsledky obou těchto týmů dávali tušit, že kdo vyhraje tento souboj, stane se i celkovým vítězem turnaje. V dosavadním průběhu turnaje žlutí spoléhali především na individuální výkon jednoho hráče (podobně jako v loňské sezóně Malonty), kterého si ovšem žďárští hráči výborně pokryli a za celý zápas nepustili ke střele na branku. Červení, stejně jako v minulém utkání, v úvodu inkasovali. Poté však soupeře přehrávali a dávali pěkné branky. Za výrazné podpory a skandování oranžového týmu červení zvítězili 6:1 a stali se tak i celkovými vítězi turnaje.

K poslednímu utkání nastoupili oranžoví proti oslabenému týmu Přibyslavi a vítězství v tomto utkání by pro oranžové znamenalo bronzovou pozici v celkovém hodnocení turnaje. Vzhledem k dosavadní hře oranžových na turnaji nikdo nepředpokládal komplikace. Oranžoví ovšem zaznamenali velmi nepovedený vstup do tohoto utkání. Po třech minutách prohrávali již 0:3, ale dokázali se za mocného povzbuzování červených vyhecovat k obrovskému obratu. Soupeři naložili na cestu domů šest branek v řadě a Přibyslav dokázala v závěru pouze snížit na konečných 6:4. Oranžoví tak zaslouženě brali z turnaje v Okříškách celkové 3. místo.

Elévové žďárského Hipposu v Okříškách vybojovali dvě medailová umístění. Červení na turnaji zvítězili a jejich úspěch ještě podtrhli 3. místem oranžoví. Dobré výsledky hrošíků na turnaji korunoval Martin Svatoň 2. místem v individuální soutěži v nájezdech. Žďárské elévy čeká poslední únorový víkend výjezd do Třebíče a na závěr sezóny pro potěchu domácích fanoušků dva turnaje Na Bouchalkách.

 

 

Výsledky turnaje

 

 

Hodnocení trenéra:

„Konečně se nám tato kategorie „otrkala“ a může se směle měřit se zbytkem Vysočiny. Z dlouhodobějšího hlediska zde musím ocenit spolupráci s rodiči, kteří opravdu dohlíží na docházku na tréninky velice zodpovědně. Tréninky s touto kategorií jsou pak systematické a přináší opravdovou radost z postupného posunu dále. Tímto bych chtěl i pochválit všechny hráče, protože i přes tuto kvantitu se viditelně zvyšuje i kvalita. Zejména ročník 2005 ukazuje, že je zlatým pokladem celé mládeže Hipposu, ale i jejich starší spoluhráči si mohou po právu říci, že jim ten florbal jde čím dál tím lépe. Na příštím turnaji v Třebíči to doufám všichni prokáží.“

 

 

 

 

Sestava Hippos – červení

Růžičková Vendula – Kopečný Josef, Neuer Tomáš, Novák Ondřej, Partl Matěj, Pospíchal Vítek,

Přibylová Martina, Sekničková Nikola (A), Svatoň Martin (C), Syslová Nela

Trenér: Svatoň Martin

 

Sestava Hippos – oranžoví

Neuer David – Čech Filip, Hockeová Barbora (A), Hromádka Lukáš, Kadlec Vojtěch,

Klíma Filip, Novák Dalibor (C), Požár Martin, Stoček Patrik

Trenér: Stoček Aleš

 

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ