Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Za solidními výsledky elévů stály především bojovné výkony

6. turnaj – 17. 1. 2015, sportovní hala ZŠ TGM Mor. Budějovice

Červení – 2. místo, oranžoví – 5. místo

 

Třetí lednovou sobotu cestovali žďárští elévové již podruhé v této sezóně do vzdálených Moravských Budějovic. Turnajového klání se zúčastnilo celkem 6 družstev. Za ASK Bystřice nastoupila 3 družstva, žďárský Hippos nasadil do turnaje již tradičně 2 týmy a za domácí JeMoBu tentokrát nastoupil pouze jediný tým.  Turnaj se odehrál systémem každý s každým. Všechna družstva si tedy zahrála pět zápasů.  

Ze žďárských družstev se nejdříve na hřišti představil tým oranžových, který ve svém úvodním utkání vyzval tým bystřických Zubříků. Žďárští si vůbec nevedli špatně, podávali bojovný výkon a v zápase dvakrát vedli – nejdříve 1:0, poté 2:1, ale soupeř vždy dokázal vyrovnat. Zhruba minutu před koncem hrošíci inkasovali potřetí a nakonec soupeři podlehli 2:3. Zápas byl velmi vyrovnaný a určitě by mu slušela remíza. Ihned po skončení tohoto zápasu nastoupil ke svému prvnímu duelu žďárský tým červených, u kterého jsme poslední dobou vídali na turnajích trochu pomalejší rozjezdy. Červení nastoupili proti týmu Bystřice 3 a od počátku ukázali, že tentokrát pomalý rozjezd nebude. Na soupeře vlétli a postupně navyšovali vedení až do stavu 5:0. Soupeř dokázal zareagovat pouze jedním gólem, na který Hipposáci odpověděli dalšími dvěma brankami a po zásluze zvítězili 7:1.

Ke druhému utkání nastoupili oranžoví proti bystřickým Orlíkům. V úvodu sice žďárští inkasovali, ale rychle se oklepali a dobrou hrou otočili stav utkání na průběžných 3:1. Ještě dvě minuty před koncem vedli oranžoví 4:2, ale trochu podcenili sílu soupeře, který toho dokonale využil a dokázal srovnat na konečných 4:4. Ale i tak byli oranžoví nakonec jediným týmem na turnaji, který dokázal Orlíky obrat o body. Červení sehráli druhé utkání proti domácím JeMoBu, ve kterém byli jasně lepší a zvítězili 3:1. Žďárské hráče mohla pouze mrzet pouze spousta zahozených šancí.

Třetí utkání svedlo dohromady oba žďárské celky. Červení derby od samého začátku drželi pevně ve svých rukou a dokázali oranžovým odskočit až na 5:0. Oranžoví ještě dokázali výsledek zkorigovat dvěma góly, ale nakonec prohráli 2:6. Červeným se tak podařilo opanovat již šesté vzájemné žďárské derby v této sezóně.

Ke čtvrtému zápasu nejdříve nastoupili červení a porazili bystřické Zubříky poměrem 5:1. Za stavu 4:0 dokázal soupeř vstřelit čestný úspěch, ale hrošíci jej do dalších šancí nepustili a zaslouženě zvítězili. Poté hráli oranžoví proti domácímu týmu, hráli pěkný florbal, ale branky bohužel střílel soupeř, který dokázal odskočit na 0:2. Hrošíci dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale hned z další akce inkasovali potřetí a domácí JeMoBu zvítězilo 1:3.

K poslednímu utkání nastoupili červení proti Orlíkům a již dopředu bylo jisté, že pokud dokáží sebrat soupeři alespoň bod, stanou se celkovými vítězi turnaje. Vidina vítězství jakoby svázala červeným nohy a od začátku utkání tahali za kratší konec. Orlíci šli do vedení 0:2, pak se oba týmy přetahovaly až do stavu 2:3 v neprospěch hrošíků. V závěrečných čtyřech minutách dokázali Orlíci třikrát skórovat a zaslouženě vyhráli 2:6. Oranžový tým Hipposu do té doby sehrál velmi vyrovnaná utkání (vyjma žďárského derby), ale stále čekal na první vítězství, které by si za dosavadní předvedenou bojovnou hru zasloužil. K závěrečnému utkání nastoupil proti družstvu Bystřice 3 a chtěl si vylepšit celkovou bilanci na turnaji. To se také oranžovým nakonec povedlo, závěrečný zápas sehráli velmi dobře a po zásluze zvítězili 3:1.

V celkovém hodnocení turnaje obsadil červený tým velmi pěkné 2. místo. Oranžový tým v turnaji skončil celkově na 5. místě. Oba týmy Hipposu předváděli pěkný florbal a bojovné výkony, za což je třeba všem hráčům poděkovat. V neposlední řadě je třeba také poděkovat trenérům, neboť předváděná hra žďárských elévů je turnaj od turnaje lepší, a na klucích i holkách je vidět, že se florbalem baví. Dík patří také rodičům, kteří ve velkém počtu přijeli podpořit oba týmy Hipposu do dalekých Moravských Budějovic a neúnavně povzbuzovali žďárské svěřence.

 

Výsledky turnaje

 

 

Sestava Hippos – červení

Neuer David – Hromádka Lukáš, Krejčí Jakub, Novák Ondřej,

Partl Matěj, Pospíchal Vítek, Svatoň Martin (C)

 

Sestava Hippos – oranžoví

Neuer Tomáš – Hockeová Barbora, Kadlec Vojtěch,

Novák Dalibor (C), Požár Martin, Vondra Tomáš

 

Trenér obou družstev

Rosecký Vít

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ