Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Za Hippos poprvé v historii nastoupil kompletní dívčí tým

5. turnaj – 7. 12. 2014, sportovní hala Na Bouchalkách Žďár

Červení – 3. místo, Hipposačky – 5. místo, oranžoví – 6. místo

 

Závěrečný turnaj kategorie elévů v kalendářním roce 2014 přivítala žďárská hala Na Bouchalkách. Turnaje se zúčastnily 4 kluby – domácí Hippos, Erupting Dragons Havlíčkův Brod, Spartak Pelhřimov a PSKC Okříšky. Turnaj odehrálo celkem 8 družstev. Domácí Hippos do turnaje nasadil celkem tři týmy. Poprvé v historii klubu nastoupil do soutěže tým složený výhradně z děvčat. Hipposačky doplnila ještě dvě družstva kluků – jako již tradičně červení a oranžoví. Po dvou týmech nasadili do turnaje Pelhřimov a Havlíčkův Brod, jeden tým Okříšky. Turnaj se odehrál na dvou hřištích systémem každý s každým. Všechna družstva tedy čekala pěkná porce sedmi zápasů.

Největší změnou ve žďárských řadách oproti všem dosavadním turnajům bylo sestavení družstva holek. Mladé Hipposačky se mohly především spoléhat na jistotu v brance v podobě Vendy Růžičkové. Zadní řady vyztužila Marťa „buldok“ Přibylová, která soupeře hodně potrápila, a v útoku předváděly dobrou práci Nikča Sekničková a Bára Hockeová. Tuto čtveřici doplnila Anička Lacinová s Nelou Syslovou, které si připsaly svůj premiérový start v kategorii elévů. Žďárské holky předváděly ve všech sedmi utkáních sympatické výkony. V prvním utkání remizovaly s družstvem holek Spartaku 0:0, byť měly nespočet gólových šancí a hráčky Pelhřimova jednoznačně přehrávaly, ale jejich „statnou“ brankářku překonat nedokázaly. Ze šesti následujících zápasů dokázaly dvakrát zvítězit – proti žďárským oranžovým v poměru 3:2 a proti Okříškám, které deklasovaly 8:0. Ve čtyřech zápasech sice prohrály, ale z toho dvakrát velmi těsně shodným výsledkem 1:2 (proti pelhřimovským klukům a červenému Brodu). Žďárská děvčata rozhodně nezklamala a dokázala, že mohou konkurovat i klukům. Dosažené výsledky znamenaly pro Hipposačky celkové 5. místo na turnaji.

Všichni čekali, jak se vyrovná s nastalou situací především červený tým, jenž postrádal tři hráčky základní sestavy (Nikču, Vendy a Marťu), které nastoupily za dívčí tým. Branku červených hájil po celý turnaj Marek Sochor, v poli nastoupili turnajově ostřílení „mazáci“ Martin Svatoň, Ondra Novák a oba Matějové – Gabaš a Partl. Čtveřici červených v poli doplnil hráč přípravky Patrik Stoček, který si odbyl premiéru v dresu elévů. A uvedl se náramně, neboť v sedmi utkáních při svém prvním startu nasázel soupeřům 6 gólů. Červení měli jako vždy pomalejší rozjezd a v úvodním velmi vyrovnaném utkání podlehli bílému Brodu smolně 3:4. Ve druhém zápase červení opět prohráli. V půlce zápasu hrošíci ještě vedli 3:2, ale soupeř dokázal utkání otočit především střelami z dálky a vyhrál 4:6. Poté již červení nabrali na obrátkách a začali se vézt na vítězné vlně. Nejdříve porazili žďárské oranžové 4:1, následně žďárské holky 7:2, poté pelhřimovské holky 6:1 a Okříšky 8:1. V závěrečném zápase nastoupili proti červenému Brodu a potřebovali alespoň 1 bod k celkovému třetímu místu. Ještě tři minuty před koncem Hippos vedl 3:1, soupeř však dokázal vyrovnat na konečných 3:3, když žďárští nešťastně inkasovali třetí branku pouhých šest sekund před koncem. Pěkná kombinační hra a dobré výsledky především v posledních pěti utkáních vynesli červeným celkově pěkné 3. místo za suverénním Havlíčkovým Brodem, který obsadil první dvě příčky.

Oranžový tým vedl s kapitánským „céčkem“ Dalibor Novák. První 3 zápasy hájil branku oranžových Pepa Kopečný a následující 4 utkání Tomáš Neuer. Dále za tým nastoupili Filip Klíma a Vojta Kadlec, poprvé v letošní sezóně nastoupil do soutěžních utkání Filip Čech a tým doplnil další nováček v dresu žďárských elévů Lukáš Hromádka, který trénuje s přípravkou. V úvodním zápase oranžoví těsně porazili kluky Spartaku 2:1. Následoval zápas s bílým týmem Brodu, ve kterém kraloval soupeř a vyhrál 2:7. Ve třetím utkání nastoupili oranžoví proti červeným, ale celý zápas tahali za kratší konec provazu a prohráli 1:4. V dalším zápase si spravili chuť vítězstvím 4:0 nad týmem Okříšek. V té době jistě oranžoví netušili, že se jednalo o poslední výhru na tomto turnaji. V následujícím utkání sehráli vyrovnanou partii s favorizovaným červeným družstvem Brodu, ale nakonec prohráli 1:3. Poté oranžové čekaly poslední dva zápasy, ze kterých očekávali bodový zisk – oba proti týmům holek, nejdříve pelhřimovských a na závěr žďárských. Ale všechno nakonec bylo jinak. Pelhřimovské holky oranžové dokonale zaskočily a vedly již 0:4. Oranžoví dokázali pouze vstřelit „čestný úspěch“ a prohráli 1:4. Závěrečné utkání svedlo dohromady oranžové a žďárské holky. Holky šli do vedení 2:0, kluci však zabrali a dotáhli se na 2:2. V závěru však žďárská děvčata vstřelila třetí branku a oranžoví prohráli 2:3. Výsledky oranžového týmu Hipposu tak stačily pouze na celkové 6. místo.

V celkovém hodnocení turnaje nejlépe ze žďárských dopadl červený tým, který skončil na 3. místě, žďárská děvčata skončila na 5. místě a oranžový tým o příčku níž, na 6. místě. Domácí hráčky i hráči si dobře vedli i v doprovodných soutěžích. Soutěž týmů ve slalomu vyhrály žďárské Hipposačky a soutěž jednotlivců v nájezdech vyhrál Matěj Partl.

Závěrem se sluší poděkovat hojnému počtu fanoušků, a to nejen domácích, kteří vytvořili výbornou atmosféru v ochozech haly Na Bouchalkách.

 

Výsledky turnaje

 

Sestava Hippos – Hipposačky

Růžičková Vendula – Hockeová Barbora, Lacinová Anna, Přibylová Martina,

Sekničková Nikola (C), Syslová Nela

 

Sestava Hippos – červení

Sochor Marek – Gabaš Matěj, Novák Ondřej, Partl Matěj,

Stoček Patrik, Svatoň Martin (C)

 

Sestava Hippos – oranžoví

Kopečný Josef – Čech Filip, Hromádka Lukáš, Kadlec Vojtěch,

Klíma Filip, Neuer Tomáš, Novák Dalibor (C)

 

Trenéři

Rosecký Vít, Sochor Daniel

 

 

Více fotografií z turnaje naleznete zde.

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ