Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Opět druhé místo, tentokrát z nedaleké Přibyslavi
5. turnaj – 21. 12. 2013, sportovní hala Přibyslav
2. místo
 
K poslednímu turnaji v kalendářním roce 2013 vyjela přípravka Hipposu těsně před vánočními svátky do nedaleké Přibyslavi. Vzhledem k předvedenému výkonu na posledním turnaji v Pelhřimově se od mladých hrošíků očekával útok na nejvyšší příčky. Svěřenci trenérů Víti Roseckého a Dana Sochora neponechali nic náhodě a od prvního zápasu předváděli pěknou hru.
V úvodním utkání žďárští nastoupili proti FBŠ Jihlava. Po nervózním úvodu hrošíci postupně přidávali na otáčkách a nakonec zvítězili 4:1. Ve druhém zápase jednoznačně přehráli bez inkasované branky Spartak Pelhřimov 7:0 a v následujícím utkání vyhráli nad žlutým týmem Přibyslavi 7:2.
Ve čtvrtém utkání přišla nečekaná remíza 3:3 s družstvem Snipers Třebíč. Hráči Hipposu po celou dobu v zápase vedli, ale třebíčští „ostřelovači“ vždy dokázali stav utkání dorovnat. Žďárské mohlo jen mrzet, že nedokázali proměnit několik tutovek v závěru utkání, které volaly po gólu. V následujícím zápase se hrošíci otřepali a s převahou zvítězili nad modrým týmem SK Juvenis Přibyslav 6:1.
Na závěr turnaje čekalo přípravku malé finále – souboj o první místo s týmem TJ Hraničář Malonty, který měl prozatím v turnaji čtyři výhry a nečekaně jednu prohru 1:2 s Třebíčí. Hippos již před utkáním věděl, že mu 1. místo v turnaji zajistí pouze výhra. Remíza by znamenala stejný bodový zisk obou mužstev, avšak lepší celkové skóre bylo na straně jihočeských Malont.
Obě mužstva předváděla v zápase dobrý florbal. Malonty dokázaly Žďáru odskočit na 3:0, ale hrošíci se nevzdávali a postupně zlepšovali svůj výkon. Po pěkných akcích na jeden dotek dokázali žďárští stáhnout náskok Malont na rozdíl jediné branky a ke konci utkání si vytvořili převahu, kterou však již nedokázali gólově zúročit, a nakonec prohráli těsným rozdílem 3:2.
Přípravka Hipposu v turnaji skončila na 2. místě, ale s předvedenou hrou mohli být spokojeni jak žďárští hráči, tak i početný fanklub, který s nimi přijel do Přibyslavi.
 
 
Výsledky turnaje

 

foto: Pavel Rous

Sestava Hipposu
Gabaš Matěj, Kratochvíl Josef, Novák Ondřej, Pospíchal Ondřej, Pospíchal Vítek,
Rousová Veronika, Sáblíková Nela, Sekničková Nikola, Sochor Marek, Svatoň Martin
 
Trenér
Rosecký Vít, Sochor Daniel