Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlepšená střelba ve městě rekordů přinesla žďárským ovoce

4. turnaj – 23. 11. 2014, sportovní hala ZŠ Osvobození Pelhřimov

Červení – 2. místo, oranžoví – 4. místo

 

V neděli elévové Hipposu vyjeli na svůj poslední výjezd v letošním roce, tentokrát do Pelhřimova. V prosinci je sice ještě čeká jeden turnaj, ale ten se odehraje na domácích Bouchalkách. Turnaje ve městě rekordů a kuriozit se zúčastnily opět pouze 3 kluby – domácí Spartak, Orel Kněžice a Hippos. Domácí do turnaje nasadili celkem tři týmy, Hippos dva a šestici doplnil Orel Kněžice. Turnaj se odehrál systémem „každý s každým“ na 12 minut. Za žďárský Hippos tradičně nastoupil do turnaje tým „červených“, složený z hráčů loňské přípravky, a tým „oranžových“, jehož základ tvořili především hráči, kteří v kategorii elévů nastupovali již v minulé sezóně.

Turnaj začal pro všechny zúčastněné velikým překvapením, neboť domácí pořadatelé poprvé v historii povolili hráčům, aby si vzali s sebou na palubovku pití. Doufejme, že tento trend bude zachován v Pelhřimově i nadále.  

K prvnímu zápasu nastoupili nejdříve červení, kteří se na úvod utkali s družstvem pelhřimovských holek. Žďárští utkání od počátku odehráli koncentrovaně, soupeře v podstatě k ničemu nepustili, po zásluze zvítězili 5:0 a Vendy Růžičková vychytala svůj druhý shot-out sezóny. Ihned po skončení tohoto zápasu nastoupila obě žďárská družstva zároveň – prozatím každé na jiném hřišti. Červení přivítali bílé družstvo Spartaku úvodním brankostrojem a v půlce utkání vedli již 5:0. Soupeři se podařilo zkorigovat výsledek díky pravidlu o nasazení čtvrtého hráče do pole a zápas skončil poměrem 7:3. Mezitím na vedlejším hřišti zahájili výborně turnaj oranžoví hrošíci, kteří na úvod rozdrtili Orel Kněžice 8:0 – svoji první nulu v dresu Hipposu vychytal Pepa Kopečný. Poté oranžoví ve svém druhém zápase vyzvali modrý Pelhřimov, který však byl nad jejich síly. Žďárští hráči nedokázali soupeři vstřelit branku a ten postupně navyšoval své vedení až na konečných 0:7.

Třetí utkání odehráli červení proti kněžickým Orlům. Hrošíci rychle odskočili na 2:0, ale Orli dokázali vyrovnat dvěma góly v rychlém sledu přímo z buly ve středovém kruhu. To ale červené na kolena nesrazilo, naopak zabrali a soupeři nastříleli dalších 8 gólů a vyhráli 10:2. Třetí utkání oranžoví hráli proti bílému Spartaku. Ani hattrick Dalibora Nováka na pelhřimovské nestačil a hroši prohráli 3:8, především díky špatnému pohybu na hřišti a špatnému pokrývání hráčů soupeře.

Čtvrté utkání proti sobě svedlo oba žďárské týmy. V brance oranžových nastoupil Tomáš Vondra, za červené zápas odchytala Vendy. Na začátku utkání šli červení do vedení 2:0 po gólech Martina Svatoně a Ondry Nováka. Za oranžové snížil na 2:1 Dalibor Novák. Po chvíli dal gól Martin Svatoň a červení vedli opět o dvě branky. Oranžoví se však nevzdávali a snížení stavu na 3:2 zařídil pěknou střelou pod víko Pepa Kopečný. Červení si však další vývoj utkání pohlídali, bezchybně bránili a předváděli pěkné kombinační akce. Z celkové převahy vytěžili maximum a gólem Martina Svatoně a dvěma góly Nikoly Sekničkové odskočili na konečných 6:2.

V posledním utkání červení nastoupili proti modrému Spartaku a oběma týmům bylo jasné, že jde o hodně. Jednalo se totiž o zápas dvou zatím neporažených celků a hráči dopředu věděli, že vítěz tohoto zápasu se stane i celkovým vítězem turnaje. Díky horšímu skóre remíza pro hrošíky nic neřešila. Červení však do zápasu nevstoupili dobře a záhy prohrávali o dva góly. Dobrou hrou se však dokázali dostávat do šancí a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. Soupeř však střelou z dálky opět odskočil na rozdíl dvou gólů. Hrošíci se však nevzdali a do poloviny utkání srovnali na 3:3. Poté žďárští celkem zbytečně napadali hráče soupeře za jeho brankou, nestíhali se vracet, a tím docházelo k přečíslení, které dokázal bohužel soupeř trestat. Červení nakonec ještě třikrát inkasovali a prohráli v poměru 3:6. Po skončení tohoto zápasu vyzvali k poslednímu utkání oranžoví družstvo holek Pelhřimova. Po celou dobu měli hrošíci více ze hry a soupeřky příliš nepouštěli na svou polovinu. Na závěr se tak dočkali zcela zaslouženého vítězství 5:2.

Oba žďárské týmy elévů předvedly sympatický výkon. Červené družstvo skončilo na konečném 2. místě a družstvo oranžových skončilo na 4. místě. Po minulém turnaji byla elévům Hipposu vyčítána nízká střelba a mizerná produktivita, což se na tomto turnaji zcela změnilo. Oba týmy dohromady na turnaji nastřílely 49 branek, tj. průměr 4,9 gólu na zápas. Takového průměru vstřelených branek na zápas týmy zatím nikdy nedosáhly. Je vidět, že nácvik těchto situací na trénincích v posledních dvou týdnech se hráčům i trenérům podařil zúročit a nese kýžené ovoce.

Dobré výsledky na turnaji ještě podtrhli hráči Hipposu v soutěžích jednotlivců. Pepa Kopečný dokázal vyhrát soutěž brankářů a Matěj Partl skončil druhý v nájezdech.

 

Výsledky turnaje

 

Sestava Hippos – červení

Růžičková Vendula – Gabaš Matěj, Novák Ondřej, Partl Matěj, Přibylová Martina,

Sekničková Nikola (A), Sochor Marek, Svatoň Martin (C)

 

Sestava Hippos – oranžoví

Kopečný Josef – Čech Petr, Kadlec Vojtěch, Krejčí Jakub (A),

Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek, Vondra Tomáš

Trenér obou družstev: Sochor Daniel

 

 

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ