Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žďárské hráče trápila především nízká produktivita

3. turnaj – 8. 11. 2014, sportovní hala ZŠ TGM Moravské Budějovice

Červení – 2. místo, oranžoví – 6. místo

 

V sobotu vyrazili elévové Hipposu na svůj nejdelší výjezd letošního podzimu do Moravských Budějovic, kde se konal třetí turnaj letošní sezóny. Turnaje se zúčastnily opět pouze 3 kluby – domácí SK ZŠ TGM MB – SK JeMoBu, Snipers Třebíč a Hippos. Všechny tři kluby nasadili do turnaje po dvou družstvech. Celkem se turnaje zúčastnilo 6 družstev a turnaj se odehrál systémem „každý s každým“.

Za žďárský Hippos nastoupil do turnaje tým „červených“, složený z hráčů loňské přípravky, a tým „oranžových“, jehož základ tvořili především hráči, kteří v kategorii elévů nastupovali již v minulé sezóně.  

Jako první z hrošíků se na palubovce představil oranžový tým, který sehrál svůj první zápas proti modrému týmu Snipers. Hned v úvodu žďárští inkasovali, ale celkem brzy otočili na 2:1 ve svůj prospěch. Soupeř dokázal vývoj utkání otočit a nakonec zvítězil těsně 4:3. Vzápětí k prvnímu zápasu nastoupil žďárský tým červených proti hokejistům JeMoBu. Hrošíci po půl minutě vedli 1:0 a začali pomýšlet na úspěch. Poté ale rychle přišla studená sprcha a soupeř, který předváděl pěknou kombinační hru, nasázel červeným šest gólů a zápas skončil 1:6 v neprospěch hráčů Hipposu.

Ke druhému utkání nastoupili nejdříve červení proti domácímu týmu ZŠ TGM. Žďárští vedli 1:0 a soupeř dokázal v polovině zápasu vyrovnat na konečných 1:1. Hrošíci mohli jen litovat spousty neproměněných šancí, protože v celém průběhu utkání byli jednoznačně lepším týmem a domácí válcovali. Ve svém druhém utkání narazili oranžoví na favorizované „hokejky“ a dostali pomyslného „tenisového kanára“, když prohráli 0:6. Soupeř byl po celý zápas jednoznačně lepší a žďárský tým v podstatě k ničemu nepustil.

Třetí utkání sehráli červení proti modrému týmu třebíčských odstřelovačů. V polovině utkání byl nerozhodný stav 1:1, červení však přidávali na obrátkách a v závěrečných minutách dokázali dvakrát skórovat a zaslouženě zvítězili 3:1. Ihned po skončení tohoto duelu nastoupil oranžový tým proti bílému týmu Třebíče. Hrošíci v úvodu prohrávali 0:1, ale dokázali stav utkání obrátit a dostali se až do vedení 4:1. Soupeř dokázal snížit, ale žďárští si konec zápasu pohlídali a zvítězili 5:3.

Ve čtvrtém utkání žďárských týmů se očekával velký boj, neboť nastoupili červení proti oranžovým. Oranžový tým měl červeným co oplácet – oba vzájemné souboje na předchozích turnajích vyhráli červení (i když složení družstev se na každém turnaji trochu mění). Branku oranžových hájil při své premiéře v brankářské výstroji Pepa Kopečný, za červené chytal Marek Sochor. První gól zápasu vstřelil Ondra Novák a červení se ujali vedení. Na změnu stavu oranžoví zareagovali rychle a vyrovnání zařídil David Neuer. Pak zaúřadoval Martin Svatoň a dvěma góly po pěkných kombinačních akcích navýšil vedení červených na 3:1. Oranžoví se však nevzdávali a snížení stavu na 3:2 přinesl pěkný gól Tomáše Neuera. Hra byla velmi vyrovnaná a červení se museli až do závěrečného hvizdu strachovat o udržení hubeného náskoku. Oranžoví však již nedokázali skórovat a tak červený tým vyhrál žďárské derby nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Ke svému poslednímu zápasu nastoupili nejprve oranžoví proti domácí ZŠ TGM. Hrošíci se ujali vedení 1:0, které mohli i navýšit, ale soupeř jim udělil lekci z produktivity a otočil na konečných 1:3 ve svůj prospěch. Červení na závěr sehráli zápasy s bílými Snipers, ve kterém nejprve vedli 1:0, ale soupeř dokázal vyrovnat. V polovině utkání žďárští vstřelili druhý gól. Poté soupeře zatlačili do obranného pásma a měli spoustu šancí, které nedokázali využít. Nakonec zápas skončil těsným vítězstvím 2:1.

V konečném hodnocení turnaje stačily výsledky červených na zisk celkového 2. místa za bezkonkurenčními „hokejkami“ JeMoBu, které turnaj odehrály bez ztráty jediného bodu při skóre 29:2. Družstvo oranžových nakonec skončilo na posledním 6. místě, neboť se před něj, při rovnosti bodů, dostali díky lepšímu vzájemnému zápasu modří Snipers Třebíč. Obě družstva Hipposu zůstala za očekáváním, především díky nízkému počtu vstřelených branek a mizerné produktivitě střelby, i přesto, že si během celého turnaje vytvořili hodně příležitostí ke skórování.

 

Výsledky turnaje

 

 

Sestava Hippos – červení

Růžičková Vendula – Gabaš Matěj (A), Krejčí Jakub, Novák Ondřej, Partl Matěj,

Přibylová Martina, Sochor Marek, Svatoň Martin (C)

Trenér: Sochor Daniel

 

Sestava Hippos – oranžoví

Neuer David (A) – Kadlec Vojtěch, Kopečný Josef, Neuer Tomáš,

Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek, Požár Martin, Vondra Tomáš

Trenér: Rosecký Vít

 

 

 

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ