Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Elévové poprvé přivezli vítězství!

2. turnaj – 19. 10. 2014, sportovní hala SK Jihlava

Červení – 1. místo, oranžoví – 3. místo

 

Ke druhému turnaji sezóny cestovali žďárští elévové do nedaleké Jihlavy. Turnaje se zúčastnily pouze 3 kluby – domácí FBŠ Jihlava, Orel Kněžice a žďárský Hippos. Jihlavská FBŠ však do turnaje nasadila celkem tři družstva, Hippos jako tradičně nasadil dvě družstva a Orel Kněžice postavil jeden tým. Celkem se tedy turnaje zúčastnilo 6 družstev a turnaj se odehrál systémem „každý s každým“.

Za žďárský Hippos nastoupil do turnaje tým „červených“, složený z hráčů loňské přípravky, a tým „oranžových“, jehož základ tvořili především hráči, kteří v kategorii elévů nastupovali již v minulé sezóně.  

Jako první ze žďárských nastoupil do turnaje oranžový tým, který vyhrál (shodně jako v úvodním zápase minulého turnaje ve Žďáře) nad týmem jihlavských Lišáků těsně 2:1. Poté nastoupilo ke svému prvnímu zápasu červené družstvo Hipposu, které na úvod deklasovalo tým jihlavských Myšáků poměrem 9:3. Ve druhém zápase se utkal oranžový tým hrošíků s dosud neznámým soupeřem – družstvem Orel Kněžice. Oranžoví však nic neponechali náhodě a soupeře porazili jednoznačně 6:1. Druhým soupeřem žďárských červených byli jihlavští Vlčáci, které hrošíci rozstříleli výsledkem 8:1.

Ke třetímu utkání turnaje nastoupila obě družstva Hipposu zároveň, neboť se jednalo o žďárské derby. Celý zápas byl velmi vyrovnaný. Oranžoví šli v úvodu do vedení, ale tým červených dokázal rychle odpovědět.  Těsně před koncem, stále za stavu 1:1, propadl po chybě v obraně a střele Martina Svatoně odražený míček nešťastně za záda brankáře oranžových Davida Neuera. Červení tak zvítězili nejtěsnějším rozdílem 2:1.

Červený tým, morálně posílen vítezstvím v derby, nastoupil ve čtvrtém utkání turnaje proti Orlu Kněžice a zvítězil 6:3. Oranžový tým Hipposu ve čtvrtém zápase nedokázal vstřelit branku a prohrál s domácími Myšáky 0:3. To se už projevovala únava obou žďárských týmů. K poslednímu svému utkání nastoupili červení hrošíci proti jihlavským Lišákům a opět dokázali zvítězit – tentokrát 3:1. Po skončení tohoto zápasu nastoupili k závěrečnému zápasu oranžoví, kteří porazili jihlavské Vlčáky vysoko 6:2 a alespoň trochu si spravili chuť po předcházejících dvou smolných porážkách.

Mladší, červené družstvo Hipposu vyhrálo turnaj bez ztráty jediného bodu. Z tohoto výsledku měli obrovskou radost především samotní hráči v červených dresech, neboť se poprvé dočkali vítězství v turnaji. Prokletí „věčně druhých“ bylo tedy prolomeno hned na začátku sezóny. V loňské sezóně odehráli tito hráči 10 turnajů v kategorii přípravky, ale pokaždé skončili nejlépe druzí za týmem jihočeských Malont.

Dobrý výkon všech žďárských hráčů na turnaji v Jihlavě ještě zvýraznil svými výsledky oranžový tým Hipposu, který se umístil na výborném 3. místě. Celkově si elévové Hipposu odvážejí z Jihlavy dvě umístění na bedně. To tu ještě nebylo.

Obě družstva žďárských elévů předváděla pěkný kombinační florbal, se kterým museli být přihlížející diváci spokojeni. Hrošíci nezaostali ani v doprovodných soutěžích jednotlivců – v nájezdech vyhrál Martin Svatoň a slalom vyhrál Matěj Partl. Zkrátka fantazie.

 

Výsledky turnaje

 

 

Hodnocení trenéra:

„Výsledky super, byť jsme nenarazili na velkého soupeře z Brodu, ani na silné týmy z „jihu“ – JeMoBu a Jemnici. Škoda, že hráčky i hráči ztráceli po vzájemném třetím utkání sílu a koncentraci, i na tomto je třeba zapracovat."

 

 

 

Sestava Hippos – červení

Sochor Marek – Hrubý Martin, Kopečný Josef, Pospíchal Vítek, Přibylová Martina,

Růžičková Vendula (A), Sekničková Nikola, Svatoň Martin (C)

 

 

Sestava Hippos – oranžoví

Neuer David (A) – Hockeová Barbora, Klíma Filip, Krejčí Jakub,

Novák Dalibor (C), Partl Matěj, Požár Martin

 

 

Trenér obou družstev:

Sochor Daniel

 

 

 

 

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ