Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Přípravka poprvé v domácí aréně

2. turnaj – 3. 11. 2013, sportovní hala Na Bouchalkách

 Žďár nad Sázavou

2. a 3. místo

 

Na druhém turnaji sezóny se přípravka Hipposu představila doma a využila toho, že za ní mohou hrát i děvčata o rok starší (za ročník 2005 mohou hrát i holky ročník 2004). Hippos si mohl dovolit ten luxus, že mohl postavit 2 týmy v situaci, kdy v přípravce má většina týmů problém sestavit jeden tým (viz Pelhřimov, který dojel s 4 dětmi).

Oba týmy Hipposu byly vyrovnané, což se nakonec ukázalo jako nedostačující pouze na Malonty. Ostatní soupeře dokázala obě žďárská družstva porazit. Mezi soupeři chybělo mužstvo FBŠ Jihlava, které bez předchozí omluvy nedorazilo. Nakonec se tedy ve sportovní hale Na Bouchalkách v neděli 3. listopadu uskutečnil turnaj za účasti 6 týmů.

Vedle soubojů obou týmů Hipposu s TJ Hraničář Malonty bylo ozdobou celého turnaje „žďárské derby“. V napínavém a vyrovnaném souboji se do sebe zakously oba žďárské týmy a oba spoléhaly na své tahouny. Nakonec se z vítězství radoval Danův tým po výhře 5:3. Touto výhrou se pak odrazili Danovi kluci až k účasti ve finále, kde usilovali o vítězství do posledních okamžiků, ale Malonty své vedení již nepustily.

 

Výsledky turnaje

tab02_13-14.png

 

Sestava Hipposu

Čech Filip, Čtveráková Kateřina, Frendl Vít, Gabaš Matěj, Krejčí Jakub,

Novák Ondřej, Přibylová Martina, Rousová Veronika, Sekničková Nikola,

Sobotka Miroslav, Sochor Marek, Svatoň Martin, Vrbas František

 

Trenéři

Rosecký Vít, Sochor Daniel

 

 

Hodnocení trenéra

„S takto malou mládeží jsme začali koncepčně pracovat loňský rok. Je zde cítit enormní zájem z řad rodičů, prarodičů, známých, což nás motivuje k další práci. Nicméně prakticky ve všech kategoriích (krom starších žáků) je problém s jistou animozitou mezi těmi, co florbal hrají delší čas a mezi těmi, kteří začali např. letos.

Propastné rozdíly jsou zejména u přípravky. Přesto se snažíme dělat tréninky tak, aby se zlepšovali všichni. Výsledky tak neslouží k nějakému chlubení se, ale pouze jako jedno z měřítek porovnání našeho rozvoje. Nicméně jsme rádi, že námi produkovaný florbal se líbí nejen nám trenérům, a že děti to baví a chtějí hrát florbal a chodit na tréninky dál.“

 

Zbývající program nejmenších v roce 2013

neděle 10. 11. 2013 Pelhřimov (elévové)

neděle 17. 11. 2013 Pelhřimov (přípravka)

neděle 24. 11. 2013 Jihlava (elévové)

neděle 1. 12. 2013 Pelhřimov (přípravka)

sobota 21. 12. 2013 Přibyslav (přípravka)