Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
 

Obě družstva žďárských elévů nestačila pouze na brodské draky

1. turnaj – 28. 9. 2014, sportovní hala Na Bouchalkách Žďár

Červení – 2. místo, oranžoví – 4. místo

 

První turnaj sezóny kategorie elévů přivítala žďárská hala Na Bouchalkách. Turnaje se zúčastnilo 6 sportovních klubů z Vysočiny, které vyslaly na palubovku celkem 10 družstev. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde každý tým čekaly 4 zápasy. Dále následovaly zápasy o umístění.

Žďárský Hippos přihlásil tuto sezónu do soutěže 2 týmy – tým „červených“, který byl protentokrát složený z hráčů loňské přípravky, a tým „oranžových“, jehož základ tvořili hráči, kteří v kategorii elévů nastupovali již v loňské sezóně a další, kteří se již do týmu červených nevešli.

Ve skupině A nastoupil ke svým zápasům oranžový tým pod vedením trenéra Víti Roseckého. V prvním utkání vyhráli hrošíci nad týmem jihlavských Lišáků těsně 2:1. Poté opět velmi těsným rozdílem porazili červené mužstvo Havlíčkova Brodu 3:2. Ve třetím zápase ve skupině oranžoví porazili 3:0 přibyslavský Juvenis a žďárský brankář David Neuer zaznamenal svůj první shot-out této sezóny. V posledním utkání ve skupině oranžoví překvapivě prohráli s bystřickým týmem Orlíků 2:5. I přes prohru v posledním zápase skončil oranžový Hippos na 1. místě ve skupině A díky lepšímu vzájemnému zápasu s brodskými Erupting Dragons.

Skupinu B si zahrál červený tým hrošíků pod vedením Dana Sochora. V prvním utkání narazili žďárští na bílý tým brodských draků. Do stavu 2:2 dokázali červení se soupeřem držet krok, ale v druhé polovině zápasu třikrát inkasovali a prohráli 2:5. V dalších zápasech se ale výkon červených rapidně zlepšil a ostatní soupeře v základní skupině jednoznačně přehráli (zejména pěknými akcemi se spoustou přihrávek a dobrou hrou v obraně). Nejprve zvítězili nad jihlavskými Vlčáky 7:2, ve třetím utkání si poradili s družstvem Okříšek jednoznačným výsledkem 10:2 a v posledním utkání skupiny B přehráli bystřické Zubříky 6:2. Ve skupině B skončil červený Hippos na 2. místě za suverénním bílým družstvem Havlíčkova Brodu, který neztratil ani bod.

Výsledky obou družstev Hipposu ve skupinách předurčily, že se v následujícím zápase o celkové umístění na turnaji utkají žďárská mužstva proti sobě. Již dopředu bylo jisté, že vítěz tohoto utkání si zahraje ve finále a poražený si zahraje utkání o celkové 3. místo.

Do žďárského derby nastoupil s velkým odhodláním především tým červených, který nic neponechal náhodě a výbornou hrou na útočné polovině oranžových se rychle ujal vedení 2:0 a i nadále nepolevoval ve svých útočných snahách. Tým červených v další fázi utkání dobře bránil, soupeře prakticky nepouštěl do blízkosti své branky a postupně navyšoval skóre až na konečných 6:0. Výbornou hru červených podpořila v brance Vendula Růžičková, která zcela zaslouženě vychytala svůj první shot-out sezóny. Červené tedy čekalo finále a oranžové souboj o 3. místo.

K posledním zápasům turnaje nastupovala obě žďárská družstva současně a jejich soupeři byla obě družstva havlíčkobrodských Erupting Dragons. Od začátku obou utkání vzaly otěže pevně do rukou oba týmy hostů a šly rychle do vedení. Na žďárských hráčích se začala projevovat únava a náskok brodských družstev narůstal. Hrošíci hráli špatně především v obraně a nedůsledným pokrýváním útočících hráčů před brankovištěm dávali soupeři další šance. Nakonec oranžový Hippos prohrál v souboji o 3. místo s bílým týmem draků 1:8 a červený Hippos podlehl ve finále červenému týmu draků 1:9.

Obě družstva žďárských elévů podala na domácím turnaji sympatický výkon, za což se jim odměnilo početné domácí publikum aplausem. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první turnaj sezóny, je do budoucna určitě ještě co zlepšovat. Ale hrošíci všechny předvedenou hrou potěšili a určitě v této sezóně neřekli poslední slovo a máme se na co těšit.

Navíc se v týmech objevily nové tváře, zaujala například Barča Hockeová, která jako jediná z Hipposu dokázala proniknout do prvních třech míst v doprovodných soutěžích – skončila druhá ve slalomu. V nájezdech pak skončil na pěkném čtvrtém místě Martin Svatoň.

 

 

Výsledky turnaje

 

Hodnocení trenéra:

Z elévů nám odešel silný ročník 2003, v o rok mladším ročníku žel tolik kluků není. Navíc jsou ještě dosti nezkušení. Takže musíme zapracovat téměř na všem. Ročník 2005 byl loni soupeři z Vysočiny neporažen a vypadá to, že i měření sil s o rok staršími soupeři nedělá tolik problémů, pouze jsme zde našli dalšího velkého soupeře, se kterým se těšíme na další vzájemné měření sil. Děkujeme divákům za další bouřlivou atmosféru v domácím prostředí, těšíme se na další turnaje.

 

 

Sestava Hippos – červení

Růžičková Vendula - Hrubý Martin, Novák Ondřej, Partl Matěj, Přibylová Martina,

Sekničková Nikola, Sochor Marek, Svatoň Martin (C)

Trenér: Sochor Daniel

 

Sestava Hippos – oranžoví

Neuer David - Frendl Vít, Hockeová Barbora, Klíma Filip, Krejčí Jakub,

Neuer Tomáš, Novák Dalibor (C), Pospíchal Vítek

Trenéři: Dočekal Marek, Rosecký Vít

Asistentka: Holemářová Kateřina

  

 

 

 

 

 

 

ZPĚT NA ROZPIS TURNAJŮ